predsjednik budvanske URE i odbornik Blažo Rađenović / - FOTO: URA
20/07/2025 u 22:39 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Rađenović: Izlaganje Šćepanovića potvrdilo da je sektor bezbjednosti bačen na koljena

Potpredsjednik Građanskog pokreta URA Blažo Rađenović saopštio je da je nakon današnjeg izlaganja direktora policije Lazara Šćepanovića jasno da je sektor bezbjednosti bačen na koljena.

- Ovaj skandalozni pokusaj ublažavanja i relativizacije odgovornosti čelnih ljudi u sektoru policije je ništa drugo nego vapaj da se što duže ostane u fotelje bez obzira na katastrofalne crne bilanse kojima svedocima svakog dana. Sinocnje ubistvo u Podgorici gdje imamo ranjavanje slucajne prolaznice ali i nedavni napad na predsjendika Opštine Budva samo dodatno građanima stvaraju strah i osjecaj nesigurnosti i govori da niko nije bezbedan i da se ovakvo stanje u bezbjednosnom sektoru Crne Gore ne pamti - naveo je Rađenović.

Šćepanović o bezbjednosnoj situaciji: Inicijalna kapisla događaj u Barseloni, kriminalne grupe neće zaustaviti policiju

Pozvao je Šćepanovića, te ministra MUP-a Danila Šaranovića i koordinatora službi bezbjednosti i potpredsjednika Vlade Aleksu Bečića da podnesu ostavke.

DPS: Šćepanović ostavljen sam da brani nemoguće, napuštanje fotelja ne dolazi u obzir kada su u pitanju Demokrate

- Pošto je i direktor policije u današnjoj izjavi jasno rekao da se situaciju 'usložnjava', pozivamo ga da podnese ostavku zajedno sa ministrom MUP-a Danilom Šaranovićem i koordinatorom službi bezbjednosti potpredsjednikom Vlade Aleksom Bečićem, to je jedino što mogu učiniti kako bi se zaustavilo srozavanje države i institucija. U suprotnom Crna Gora će ovakvim obracunima na ulicama gotovo izvjesno morati da uvede vandredno stanje u državi - naveo je Rađenović, prenosi portal RTCG.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 01:39