- Ali s obzirom da je ona za kolege iz DPS-a "kraljica", kao što su i članovi OKG-a idealno društvo za proslave i veselja, onda nas od njih ništa više ne može iznenaditi. Tačnije, iznenadilo bi nas kada bi se konačno osvijestili i priznali da nijedan okupator nije uništio crnogorsku kulturu i nacionalno blago kao što su to oni učinilli - navodi ona.
Dodaje da preko 2.900 muzejskih predmeta, koja imaju spomenički karakter i upisani su kao kulturno dobro nedostaje iz Narodnog muzeja Crne Gore.
- U Istorjskom muzeju nedostaje preko 1.700 predmeta, preko 20 komada Njegoševog originalnog namještaja, dok u Umjetničkom muzeju razlika u zbirci slika prekoračuje cifru od 200. Patriotski odnos prema kulturnom nasljeđu Crne Gore u maniru DPS-a, nema šta! Ili uzmimo drugi "biserni" primjer: 7 miliona eura budžetskog novca otišlo je u džepove privilegovanih pojedinaca i stranih produkcija, što je čak i Katnićevo Specijalno državno tužilaštvo moralo da reaguje. I onda bi bilo mnogo smiješno to što DPS danas dijeli lekcije iz kulture, da nije njihovo rukovođenje bilo tragično po generacije crnogorskih umjetnika koje su upravo oni gurnuli na marginu - smatra Vojinović.
Navodi da iIspada da je njihovih 30 godina vlasti za spomenike kulture bilo pogubnije od minulih okupacija.
- Kao što je podjenako bilo pogubno i za medijsku scenu Crne Gore, a posebno za poslenike javne riječi koji su slobodnu riječ životom platili, kao Duško Jovanović, ili zamalo životom platili, kao Olivera Lakić. I nije problem da ministarka Tamara Vujović odgovara, i hoće, ali građanima, a sigurno ne DPS-u, koji nosi titulu glavnog razarača kulturne i medijske scene Crne Gore - zaključuje u saopštenju.
