Prema informacijama koje je na kineskoj platformi Weibo objavio poznati tipster Fixed Focus Digital, iPhone Air 2 je potvrđen za predstavljanje na Appleovom jesenjem događaju u septembru 2026. godine.
Time se dovode u pitanje ranije informacije iz novembra, prema kojima je Apple zbog slabije prodaje prve generacije odlučio odgoditi nasljednika sve do proljeća 2027. godine.
Isti izvor navodi i da je iPhone 17e na dobrom putu za proljetno lansiranje te da je već ušao u fazu masovne proizvodnje.
Apple je u septembru 2026. trebao predstaviti i iPhone 18 Pro, iPhone 18 Pro Max te prvi preklopni iPhone, dok su iPhone Air 2, standardni iPhone 18 i iPhone 17e bili planirani za proljeće 2027. godine.
iPhone Air 2 bi, prema glasinama, trebao donijeti dvostruku zadnju kameru, veću bateriju, nižu cijenu u odnosu na prethodnika te napredni sistem hlađenja s vapor chamber tehnologijom.
