Средили парк / -M.VUJISIć
21/08/2025 u 15:23 h
Andrijana Dabanović, Mićko VujisićAndrijana Dabanović, Mićko Vujisić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

(VIDEO) Na zahtjev MZ Zlatica uređena park šuma

Iz park šume Zlatica radnici Zelenila uklonili su oborena suva stabla i pokosili travu

Ovaj posao urađen je na zahtjev Mjesne zajednice Zlatica koji su ovaj prostor prepoznali kao kritičnu tačku kada su u pitanju požari.

Referent u MZ Zlatica Samir Ljuljanović rekao je da su, na osnovu sastanka koji su imali sa Službom zaštite i spašavanja park šumu prepoznali kao kritičnu tačku, te su se zahtjevom odmah obratili Zelenilu.

– Na osnovu sastanka koji smo imali sa Službom zaštite i spašavanja Glavnog grada mi kao MZ Zlatica prepoznali smo kritične tačke koje se tiču protivpožarne zaštite i na osnovu toga smo djelovali. Uputili smo zahtjev Zelenilu koje pokosilo zelene površine u parku i uklonilo oborena stabla i šiblje. Od Zelenila smo tgražili i da se redovno održavaju zelene površine uz Bulevar Vilija Branta, park šuma, kao i igralište uz Moraču - rekao je Ljuljanović.

On je istakao da su se i drugim firmama iz istog razloga obratili dopisom.

– Mjesna zajednica se zahtjevom obratila i drugim preduzećima. Pisali smo Željezničkoj infrastrukturi, jer u jednom dijelu pruga prolazi kroz naše naselje, i tražili da ulože napore kako bi održavali prugu i spriječili pojavu požara, a dopi je poslat i CEDIS-u - kazao je Ljuljanović.

I u dijelu Zlatičke šume u blizini OŠ "Dr Dragiša Ivanović" ima oborenih tabala, ali kako kaže Samir Ljuljanović, taj dio parka pripada MZ Proleter.

 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 01:44