
Sala je bila puna ljubitelja plesa koji su svaku tačku ispratili gromoglasnim aplauzom. Veče su otvorili državni prvaci koji su u plesnoj školu duže od decenije, a plesom se bave od četvrte godine. Državni prvak u džez baletu Lana Radulović zakoračila je na scenu i otvorila veče, dok je Amina Selami, državni prvak u modernom baletu i disko densu u juniorskoj kategoriji svojim akrobacijama publiku ostavila bez daha. Nakon nje nastupila je Anja Stojanović, državna prvakinja u modernom baletu u dječjoj kategoriji čiji je nastup ispraćen gromoglasnim aplauzom.
Sve simpatije pobrali su plesači, takmičari dječje kategorije koji su dobitnici zlatne plakete za najbolju dječju formaciju u 2021. godini koju im je uručio Plesni savez Crne Gore. Oni su plesali koreografiju "Happu birthday mom" i na taj način čestitali rođendan Bjuti tati Mladenu Markoviću. Program su nastavili najmlađi plesači u kategoriji Pčelice koji su tek zakoračili u svijet plesa. To su mališani koji su plesali koreografije "Pčelica Maja" i "The greatest showman". Za plesače disko stila scena je bila "mala" da pokažu sve korake koje su naučili. Najmlađi plesni par Nađa Dabanović i Tijana Radović plesale su koreograografiju "Paja Patak" i pobrale sve simpatije publike. Nakon njih nastupile su Mačkice, Levitation, Ritz, Lara Raščanin, Welcome to the circus, kao i duo Marija Maša Kovačević i Tijana Vojvodić, kao i Maša Stojanović i Irina Ivanović. Definitivno najveće oduševljenje kod publike izazvale su dvije koreografije "Poslovni dan" i "Biblioteka" koje su bile pravi performans.
Sve ove zahtjevne koreografije pripremili su treneri Marija Gazivoda, Sanja Drakulović i Gabrijela Vukašinović.
– Cilj ovog programa je da opiše razvoj modernog plesa, od prvih plesnih koraka do takmičarskog nivoa. Ni nakon pauze od dvije godine zbog pandemije srećni smo što smo se vratili u salu KIC-a "Budo Tomović". Prethodne dvije godine najviše nam je nedostajala publika, jer nam je na našem plesnom putu ona najveća podrška. Djeca su se predstavila u najboljem svjetlu i ponosna sam na njih – rekla je Vukašinović.
A.D. - M.L.V.