/ -EXIT
29/10/2025 u 13:24 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

EXIT kreće na svjetsku turneju

Svjetska avantura počinje u Hrvatskoj, gdje će se u prepoznatljivoj Stella Maris laguni u Umagu održati Sea Star festival

Jedan od najpoznatijih muzičkih festivala na svijetu, EXIT, ulazi u potpuno novo poglavlje svoje priče. Nakon četvrt vijeka provedenih na Petrovaradinskoj tvrđavi, organizatori su saopštili da se festival naredne godine neće održati u Novom Sadu, već da kreće na globalnu turneju.

Ova odluka uslijedila je nakon, kako navode, političkih pritisaka vlasti zbog podrške studentskim protestima, ali umjesto da se ugasi – EXIT se odlučio proširiti i "umnožiti", prenoseći prepoznatljivu festivalsku energiju na više kontinenata.

- Uprkos pokušajima da se EXIT ugasi, mi smo odlučili da se umnožimo. Nakon 25 godina na Petrovaradinskoj tvrđavi, otvaramo novo poglavlje stvaranjem festivala širom svijeta. Kao što smo nekada povezivali region, sada povezujemo kontinente – prenoseći duh slobode svuda gdje odemo. Muzika je za nas oduvijek bila više od zabave, ona spaja ljude i gradi mostove među kulturama. Naša misija ostaje ista: da inspirišemo nove generacije da vjeruju u bolji, slobodniji svijet - izjavio je osnivač i direktor festivala Dušan Kovačević.

Prve destinacije najavljene su na nesvakidašnjoj lokaciji – 50 metara iznad Amsterdama, tokom tradicionalne EXIT zabave u okviru Amsterdam Dance Eventa, u impozantnom prostoru Crane Faralda.

Turneja kreće iz Hrvatske

Svjetska avantura počinje u Hrvatskoj, gdje će se u prepoznatljivoj Stella Maris laguni u Umagu održati Sea Star festival. Tokom godina, ovaj događaj ugostio je imena poput The Prodigy, Wu-Tang Clan, Fatboy Slim, Amelie Lens i Nine Kraviz, dok organizatori najavljuju da će izdanje za 2026. biti "najveće do sada".

U junu EXIT seli u Makedoniju, a avgust donosi muzičku avanturu na Malti, u saradnji s lokalnim partnerom G7 Events, jednim od vodećih promotera na ostrvu.

U oktobru, festivalski karavan stiže u Egipat, gdje će moderni ritmovi odjekivati pored Velikih piramida u Gizi. Projekat se realizuje uz podršku kompanije Venture Lifestyle, poznate po spektakularnim događajima na egipatskim lokacijama, među kojima su i nastupi velikana poput Solomuna, Peggy Gou, Carl Coxa i Anyme.

Kraj godine donosi dvije velike metropole – Mumbai i Beograd. U Indiji će EXIT po prvi put organizovati događaj u gradu koji je poznat kao centar Bollywooda i zabavne industrije.

Za publiku u Srbiji priprema se posebno izdanje: No Sleep festival u Beogradu prerasta u jedan od najvećih rejv događaja na kontinentu. Na dosadašnjim izdanjima nastupali su Amelie Lens, Indira Paganotto, Bicep, Nina Kraviz, Artbat, Lee Burridge i mnogi drugi.

Naredne sedmice

Organizatori najavljuju da će u narednim sedmicama biti objavljene dodatne destinacije i detalji programa svjetske turneje koja će obilježiti 2026. godinu.

EXIT tako izrasta iz lokalne priče u globalni pokret slobode i zajedništva, ostajući vjeran svojoj poruci – da muzika ima moć da mijenja svijet.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 05:55