/ -GRAND TV
23/05/2025 u 12:41 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Neda Ukraden dobila priznanje Beograda, sprema veliko iznenađenje

Pjevačici Nedi Ukraden uručena je prestižna nagrada "Zlatni beočug" za dugogodišnji doprinos kulturi i umjetnosti glavnog grada.

Time je još jednom potvrđen njen neizbrisiv trag na domaćoj muzičkoj sceni, koji traje više od pet decenija.

"Izuzetno sam počastvovana. Ova nagrada za mene ima posebnu težinu jer dolazi iz srca grada u kojem sam stvarala i rasla. Velika je čast i odgovornost", rekla je Neda nakon svečane ceremonije održane u Narodnom pozorištu, ne skrivajući emocije.

Neda u ponedjeljak putuje u London, gdje će u saradnji sa "London Philharmonic Orchestra" obilježiti 40 godina pjesme "Zora je", jednog od svojih najvećih hitova.

Ova svečana interpretacija biće kruna proslave trajanja pjesme koja je, kako sama kaže, "nadživjela vrijeme i granice".

"Tamo ću u čuvenom "Abbey Road"-u snimiti novu verziju pjesme "Zora je" ", naglasila je Neda i otkrila još neke detalje:

"Sinoć sam saznala ime dirigenta. Stiv Sidvej se zove, između ostalog dirigovao je i na velikim koncertima Robija Vilijamsa, a sarađivao je sa mnogim zvijezdama poput Ejmi Vajnhaus. Zanima me kako će zvučati ta nova verzija".

Publika u Londonu imaće priliku da čuje "Zoru" u potpuno novom, simfonijskom ruhu kao svjedočanstvo jedne karijere koja ne staje, već nastavlja da inspiriše.

(GrandTV)

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 02:20