
Film koji je oduševio gledaoce 2020. godine, sa Šarliz Teron u ulozi vođe besmrtnih plaćenika, vraća se na ekrane 2. jula 2025. godine.
Pored Šarliz Teron, u filmu će se ponovo pojaviti KiKi Lejn, Čivetel Ejiofor, Marvan Kenzari, Luka Marineli, Matijas Šonerts i Van Veronika Ngo, dok će glumačku ekipu pojačati Uma Turman i Henri Golding. Rediteljsku palicu ovoga puta preuzima Viktorija Mahoni, dok će na projektu kao producent ostati Džina Prins-Bajtvud, koja je režirala prvi film.
Iako još nema previše detalja o priči, zvanični sinopsis otkriva da se Endi (Teron) i njen tim besmrtnih ratnika vraćaju da zaštite čovečanstvo od novog moćnog neprijatelja koji ugrožava njihov opstanak.
Film je zasnovan na istoimenom romanu Grega Rucke, a priča bi mogla da dobije još jedan nastavak.
"Greg Rucka je ovu priču oduvijek zamišljao kao trilogiju. Drugi dio njegovog stripa je već izašao, tako da znam kuda priča ide - i to je odlično. Ako to publika želi, definitivno imamo još priča za ispričati", rekla je Gina Prince-Bithevud još kada je izašao prvi film. Šta možemo očekivati sledeće?
Pored nastavka glavne radnje, postoji mogućnost da se u ovom filmu više pažnje posveti zadnjoj priči Džoa (Marvan Kenzari) i Nikija (Luka Marineli). Taj segment je prvobitno bio planiran za prvi film, ali je izbačen iz finalne verzije.
"Nismo morali da isječemo velike djelove filma, ali je u scenariju bilo predviđeno da pokažemo kako su se Džo i Niki upoznali. To je prikazano u stripovima, ali smo na kraju morali da odustanemo jer je film već bio pun sadržaja nadam se da ćemo to moći da uradimo u nastavku", objasnio je reditelj.
Dok je prvi film sniman u Maroku i Ujedinjenom Kraljevstvu, glumci imaju različite preferencije kada je u pitanju nastavak.
Čivetel Ejiofor želi da snima na Karibima, dok Marvan Kenzari ima malo drugačiju viziju: "Rekao bih Island, Japan... To bi bilo neverovatno. Ima toliko lijepih lokacija na svijetu, bio bih srećan gdje god da snimamo, ali prvo što mi padne na pamet pada je Island."
Bilo da se tim kreće na egzotične plaže ili hladne sjeverne regione, jasno je da "Staru gardu 2" čeka još jedna epska akciona avantura koja će testirati granice besmrtnosti.
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar