Nina Žižić Eurosong / - INSTAGRAM/EUROVISION
15/05/2025 u 10:08 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Večeras počinje drugo polufinale "Evrovizije": Nina Žižić u pohodu na veliko finale nastupa druga

Večeras, 15. maja 2025. godine u 21 čas, u Bazelu se održava drugo polufinale 69. izdanja "Evrovizije".

Za razliku od prvog plufinala, kada se za plasman u veliko finale, koje je na programu 17. maja, borilo 15 zemalja, večeras ćemo imati priliku da čujemo 16 numera.

Predstavnica Crne Gore Nina Žižić sa numerom Dobrodošli natupiće pod rednim brojem 2. Večeras će u pohod na finale biti i Stefan Zdravković, Princ od Vranje, predstavnik Srbije, sa svojom numerom "Mila" koji će nastupati pretposlednji.

Nina Žižić zadovoljna prvom probom: Nastup prati poruke pjesme

Evo zvaničnog redosleda nastupa zemalja u drugom polufinalu: 

1. Australija – Go-Jo – Milkshake Man  

2. Crna Gora – Nina Žižić – Dobrodošli  

3. Irska – Emmy – Laika Party 

4. Letonija – Tautumeitas – Bur man laimi  

5. Jermenija – PARG – Survivor 

6. Austrija – JJ – Wasted Love

7. Grčka – Klavdia – Asteromata

8. Litvanija – Katarsis – Tavo akys

9. Malta – Miriana Conte – Serving 

10. Gruzija – Mariam Shengelia – Freedom 

11. Danska – Sissal – Hallucination

12. Češka – ADONXS – Kiss Kiss Goodbye 

13. Luksemburg – Laura Thorn – La poupée monte le son 

14. Izrael – Yuval Raphael – New Day Will Rise

15. Srbija – Princ – Mila

16. Finska – Erika Vikman – Ich komme

Iako Velika Britanija, Francuska i Njemačka imaju direktan plasman u finale kao članice "Velike petorke", njihovi predstavnici će se pojaviti tokom večerašnjeg programa, ali se za njih neće moći glasati.  

 

Slovenija i Hrvatska bez polufinala

Eurosong 2025. od 13. maja ima prve finaliste. U finale iz prvog polufinala prošli su: Norveška, Albanija, Švedska, Island, Holandija, Poljska, San Marino, Estonija, Portugal i Ukrajina.

Po prvi put je otkrivanje rezultata polufinala bilo nešto drugačije nego inače. Ovaj put su nam režiseri  "nudili" tri zemlje, od kojih je jedna bila proglašena za finalistu što je doprinijelo napetosti do samog kraja.

Hrvatski predstavnik Marko Bošnjak nije uspio da se plasira u veliko evrovizijsko finale. Uprkos sjajnom nastupu tokom kojeg su ga kladionice počele nagrađivati boljim koeficijentima, odluka publike je da se hrvatski predstavnik neće naći u finalu ovogodišnjeg Eurosonga.

Ishod je isti i za Klemena, predstavnika Slovenije, kojem ni emotivan nastup nije pomogao da se domogne subotnjeg finala.

Takmičenje je, nažalost, završeno i za predstavnike Belgije, Azerbejdžana i Kipra.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 01:20