/ -FACEBOOK
21/03/2025 u 16:03 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Presuda u korist Maraje Keri: Nema povrede autorskih prava za božićni hit

Sud je stao na stranu pop zvijezde Maraje Keri u sporu oko navodnog nezakonitog kopiranja elemenata njenog kultnog prazničnog hita ‘‘All I Want for Christmas Is You‘‘ iz istoimene country pjesme.

Okružna sutkinja Monika Almadani iz Los Angelesa u presudi donesenoj u srijedu zaključila je da autori pjesme ‘‘All I Want for Christmas Is You‘‘ grupe Vins Vans i Valijants nisu uspjeli dokazati da je njihova kompozicija dovoljno slična onoj Maraje Keri da bi se moglo govoriti o povredi autorskih prava.

Kompozicija ‘‘All I Want for Christmas Is You‘‘ koju izvode Vins Vans i Valijants izašla je 1989. godine i našla se na Billboardovoj ljestvici tokom praznika devedesetih.

S druge strane, Marajina verzija pojavila se 1994. na albumu ‘‘Merry Christmas‘‘ i od tada je postala nezaobilazan praznični klasik, dominirajući Billboard Hot 100 ljestvicom svake sezone od 2019. godine.

Tekstopisci Endi Stoun, poznat kao Vins Vans, i Troj Pauers podnijeli su tužbu 2023. godine, zahtijevajući odštetu od najmanje 20 miliona dolara.

Maraja Keri je prošle godine uzvratila tvrdeći da su pjesme "potpuno različite" i naglasila da su sličnosti koje postoje uobičajene za mnoge božićne pjesme, poput "snijega, imele, poklona ispod božićnog drvca i željeti voljenu osobu za Božić".

Sutkinja Almadani je u srijedu presudila da dvije pjesme nemaju dovoljno zajedničkih elemenata da bi porota mogla zaključiti da je došlo do povrede autorskih prava, ističući razlike u melodijama, tekstovima i drugim muzičkim karakteristikama.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ako vlada potraje dps će dobiti sledeće izbore . Ako isti dps podrži njegovu platformu u pg može se pregovarati o uspostavljanju vlasti na lokalnom nivou. Nevjerovatno..

Mark
This comment was minimized by the moderator on the site

I dalje nam drži predavanja kako je bolji trotinet od bilo kog Poršea

Dead_by_Daylight
This comment was minimized by the moderator on the site

Kakav licemjer...a podržavao ga DRPS u tehničkom mandatu..strašno..!!!!

Ojhaa
This comment was minimized by the moderator on the site

Vapaj politickog prevaranta koga su svi provalili

Bjelopavlić
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
21. mart 2025 16:04