Elvis movie  / FOTO: COURTESY OF WARNER BROS. PICTURE
24/01/2023 u 16:30 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
StoryEditor

Stižu Oskari: Najviše nominacija za film "Sve u isto vrijeme" i biografiju Elvisa Prislija

Tu je i Spilbergova autobiografska drama "Fabelmanovi" sa sedam nominacija

Američka Akademija filmskih umjetnosti i nauka danas je u Los Anđelesu saopštila nominacije za prestižnu nagradu Oskar.

Najviše nominacija, njih 11 ima nezavisni naučnofantastični film "Sve u isto vrijeme".

image

Everything Everywhere All At Once

- FOTO: A24

Prate ga njemački antiratni spektakl "Na Zapadu ništa novo" i "Duhovi ostrva" Martina Mekdone sa po devet nominacija, biografski film o Kralju rokenrola "Elvis" sa osam nominacija i Spilbergova autobiografska drama "Fabelmanovi" sa sedam nominacija.

Svečana 95. dodjela Oskara, ove godine biće održana 12. marta, u 24 kategorije.

Ovo su nominacije:

Najbolji film:

– Na Zapadu ništa novo (All Quiet On The Western Front)

– Avatar put vode (Avatar: The Way Of Water)

– Duhovi ostrva (The Banshees of Inisherin)

– Elvis

– Sve u isto vrijeme (Everything Everywhere All At Once)

– Fabelmanovi (The Fabelmans)

– Tar

– Top gan: Maverik (Top Gun: Maverick)

– Trougao tuge (Triangle of Sadness)

– Žene govore (Women Talking)

Najbolja režija:

– Martin Mekdona (Duhovi ostrva)

– Danijel Kvan i Danijel Šejnert (Sve u isto vrijeme)

– Stiven Spilberg (Fabelmanovi)

– Tod Fild (Tar)

– Ruben Estlund (Trougao tuge)

Najbolja glavna ženska uloga:

image

Ana Armas kao Merilin Monro 

Foto: STILL FROM BLONDE; MARILYN MONROE/IMDB)

– Kejt Blanšet (Tar)

– Ana de Armas (Plavuša/Blonde)

– Andrea Rajzboro (Za Lesli/To Leslie)

– Mišel Vilijams (Falbelmanovi)

– Mišel Jeo (Sve u isto vreme)

Najbolja glavna muška uloga:

– Ostin Batler (Elvis)

– Kolin Farel (Duhovi ostrva)

image

Kolin Farel 

- FOTO: RICHARD SHOTWELL/INVISION/AP

– Brendan Frehzer (Kit/The Whale)

– Pol Meskal (Aftersun)

– Bil Naji (Living)

Najbolja sporedna ženska uloga:

– Anđela Baset (Vakanda zauvek/Wakanda Forever)

– Hong Čo (Kit)

– Keri Kondon (Duhovi ostrva)

– Džejmi Li Kertis (Sve u isto vrijeme)

– Stefani Su (Sve u isto vreme)

Najbolja sporedna muška uloga:

– Brendan Glison (Duhovi ostrva)

– Brajan Tajri Henri (Causeway)

– Džad Hirš (Fabelmanovi)

– Beri Kegan (Duhovi ostrva),

– Ke Haj Kvan (Sve u isto vreme)

Najbolji strani film:

– Na zapadu ništa novo (Njemačka)

– Argentina, 1985 (Argentina)

– Close (Belgija)

– EO (Poljska)

– An Cailín Ciúin/The Quiet Girl (Irska)

Najbolji dugometražni animirani film:

– Pinokio Giljerma del Toroa (Guillermo Del Toro’s Pinnochio)

– Marcel The Shell With Shoes On

– Mačak u čizmama: Poslednja želja (Puss In Boots: The Last Wish)

– The Sea Beast

– Pocrvenjela panda (Turning Red)

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
29. januar 2023 17:10