У селу Бијела око 50 домаћинстава усагласило се да поново, као и прошле године, обуставе градњу водовода. Иако су се лани, када су протестовали и забрањивали наставак радова, са представницима Општине Шавник договорили да се испуне њихови захтјеви и водоводне цијеви прво доведу до домаћинстава која живе у близини бијељанског Врела, извора за који страхују да ће пресушити, то се, тврде, није догодило.
-Спремни смо по цијену живота да бранимо и да не дамо да се радови наставе. Доста је било пљачке шавничке власти, томе се мора стати на крај. Ставили су дебље цијеви него што је договорено, па би кроз њих и Морачу могли исисати. Хоће и да оставе прикључке па да ми сами копамо 500 метара канале, а свима осталима у селу доводе воду до кућа, истакао је представник мјештана Душко Ненезић.
Петицију да се радови обуставе потписало је 50 домаћинстава са око 140 становника Бијеле. Ненезић је појаснио да су и прошле године предлагали да се извор Врело не дира, већ да се вода узме из 50 извора у селу или из ријеке Бијеле, па би сваки становник добио довољне количине воде. Након тадашњих разговора са општинарима, договорено је да се Врело ипак искористи, да се изнад тог извора изграде каптажа и базен, да они који живе у његовој близини превасходно добију воду и да се оставе прикључци за мјештане сусједног села Милошевићи, па тек онда да се вода одводи за Горњу Бијелу.
Ненезић је нагласио и да је мјештанима сумњив сам поступак избора извођача радова за мрежу дугу свега око 3,8 километара.
-Због чега су морала два тендера да се расписују? Један је изашао у августу и трајао је на сајту Владе само сат и по. Многи су могли да конкуришу али нијесу знали, а нијесмо ни били политички подобни. Расписан је тендер за 2,3 километра и то је коштало, према њиховом обрачуну, 90.000 еура, што је превише. Колико сам чуо, тај посао су узеле четири фирме, а пета је подизвођач, казао је Ненезић.
Досадашњим радовима, тврди он, мјештанима је оштећен пут, а сматрају да се водовод и не гради због оних који живе у Бијелој већ ради појединаца који су ту купили имање и граде етно-село.
-Тридесет година су нас лагали и варали и више не могу. Тражимо помоћ потпредсједника Владе Дритана Абазовића и министра Александра Стијовића од којих очекујемо да нас приме на разговор и провјере да ли је све до сада урађено по закону и онако како је договорено, поручио је Ненезић.