
Kotor je jutros osvanuo pod pravom dimnom zavjesom, što je nesvakidašnja slika koja je izazvala čuđenje kod pojedinih građana i turista.
Dimna zavjesa, uz jaru od vrućine, pošto je temperatura vazduha već u 8 časova iznosila oko 30 stepeni Celzijusovih, uslovila je zdravstvene tegobe kod hroničnih bolesnika, prije svega u vidu otežanog disanja.
Dim koji se nadvio nad kotorskim zalivom najvjerovatnije je posljedica požara koji bukte na teritoriji cetinjske opštine.
Naime, na više lokaliteta na području Cetinja, gdje tamošnjim kolegama pomoć u gašenju pružaju i kotorski vatrogasci, aktivni su požari, pa se dim “spustio” i nadvio nad morem. Nebo u Kotoru jutros se nije moglo vidjeti, sivi gusti dim prekrio je i “more i gore”.
(Foto i video; Biljana Marković)
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar