
– Opština Tivat je odlučna da stane na kraj problemu nelegalnih goveda koja obitavaju na prostoru bivšeg poljoprivrednog dobra „Montepranzo” – kazao je predsjednik Opštine Željko Komnenović naglašavajući da je akcija bila sabotirana i da je u pojedinim momentima u pitanje dovedena i bezbjednost učesnika akcije.
-– Pojavile su se osobe koje su privedene na informativni razgovor jer su opstruisale i pratile cijelu operaciju. Kako sam informisan, u službenoj zabilješci su dale iskaz kako ne znaju čija su goveda, te da nisu njihova, što nama olakšava posao. Ta lica su imala usmenu dozvolu da se nesmetano kreću područjem bivšeg poljoprivrednog dobra, kojim gazduje tivatsko Komunalno preduzeće. Tražio sam od direktiora Komunalnog da izda rješenje kojim se na ovo područje zabranjuje pristup svim licima koja nisu zaposlena ili posebno ovlašćena – istako je Komnenović.
Prema njegovim riječima, na predmetnoj lokaciji zatečen je improvizovani obor sa pojilištem, ali i zaključan objekat u kojem su smještene koze. Učesnici akcije zatekli su na tom prostoru 30 do 40 grla, ali mještani tvrde da je taj broj mnogo veći.
– Ako se nešto ne uradi sada, taj će problem postati veći i on se ne može kao dosad stavljati pod tepih. Na početku smo i nećemo odustati. Nije nam bitan politički ili medijski benefit. Ono što sam obećao ljudima to ću sigurno i ostvariti na ovaj ili onaj način – naglasio je Komnenović i najavio sastanak koji će tim povodom biti održan u Opštini, a kojem će prisustvovati predstavnici Uprave policije iz nadležnog Odjeljenja bezbjednosti, predstavnici Ministarstva poljoprivrede i Opštine Kotor. Komnenović je pozvao i Upravu policije i Tužilaštvo da obrate pažnju na ovaj problem.
– Imali smo saznanja da se pokušava prebacivanje goveda na padine Vrmca. Svima poručujem da će Opština Tivat naći mehanizam i sistem da se ovaj problem riješi. Biću na čelu ovakvih akcija sve dok se i poslednje grlo ne odvede na neku bezbjednu lokaciju – poručio je Komnenović i pozvao građane da ukoliko mogu, a da ne ugrožavaju svoju imovinu i živote, uhvate grlo koje upadne na njihovo imanje, pokušaju da ga vežu, a zatim pozovu opštinsku službu koja će ga preuzeti.
Uhvaćena lutajuća stoka biće transportovana u Spuž gdje će biti u karantinu mjesec dana, nakon toga biće dodijeljena zainteresovanom stanovništvu koje je u stanju socijalne potrebe. U tom periodu od mjesec dana potencijalni vlasnici će imati priliku da dokažu vlasništvo nad životinjama, nakon čega će protiv njih biti podnesena krivična prijava.
T.V.
Коментари (1)
Оставите свој коментар