VIKTOR ORBAN / FOTO: PREDSJEDNIKRS.RS/BORISLAV ZDRINJA
17/02/2025 u 18:49 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Orban: Srbija i Mađarska postigle značajne rezultate uprkos pritisku NVO

Mađarski premijer Viktor Orban je izjavio da su i Srbija i Mađarska postigle značajne rezultate uprkos pritisku od strane organizacija civilnog društva.

Orban je govorio na konferenciji za medije zajedno sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, jer je Vučiću danas predsjednik Mađarske Tamaš Šuljok uručio odlikovanje Veliki krst ordena za zasluge.

- Svakom je poznato kakvi su bili pokušaji destabilizacije u Srbiji i Mađarskoj i kako pokušavaju da izvreše pritisak na nas preko NGO, ali i pored svih tih teškoća mi smo uspjeli da postignemo značajne rezultate - rekao je Orban, prenosi N1.

On je dodao da su Mađari i Srbi danas suočeni sa istim izazovima.

Mađarski predsjednik odlikovao Vučića

„Uvjeren sam da je stabilnost balkanske regije povezana sa stabilnošću Srbije, a Srbija je stabilna ako ima jako rukovodstvo“ rekao je Orban i dodao da će Srbija i Mađarska ove godine ostvariti „nove rekorde“ što se tiče robne razmjene.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}

Izdvojeno

25. mart 2025 01:28