Ilustracija / - SCREENSHOT
14/04/2023 u 23:28 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Inflacija divlja u Argentini – očekuje se da dostigne 110 odsto

Očekuje se da će Argentina do kraja dana objaviti podatke o martovskoj inflaciji, dok analitičari koje je anketirao Rojters predviđaju osmomjesečni mesečni rast od 7,1 odsto

Inflacija u Argentini mogla bi da u 2023. dostine godišnji nivo od 110 odsto, pokazuju ankete centralne banke, dok analitičari predviđaju osmomjesečni rast rast od 7,1 odsto, javlja danas Rojters.

Argentinci, bolno naviknuti na decenijama rastuće cijene, kažu da je trenutna stopa inflacije od 102,5 odsto, ali da i dalje raste i da je gotovo nemoguće izdržati.

- U mom slučaju, nemam nikakav kapacitet za uštedu - rekla je Klaudija Ernandez, zaposlena u izdavačkoj kompaniji.

- Pokušavam da mislim da će nam jednog dana biti bolje. Ali inflacija sa kojom danas živimo u Argentini je užasna. Osjećam se kao nikada ranije - citira Rojters njenu izjavu.

Očekuje se da će Argentina do kraja dana objaviti podatke o martovskoj inflaciji, dok analitičari koje je anketirao Rojters predviđaju osmomjesečni mesečni rast od 7,1 odsto.

Anketa centralne banke predviđa da će godišnja inflacija ove godine dostići 110 odsto.

To je ugrozilo plate i kupovnu moć, a povećalo siromaštvo na skoro 40 odsto i narušilo popularnost vladajuće peronističke koalicije, koja će se vjerovatno suočiti sa porazom na opštim izborima zakazanim za oktobar, ocjenjuje britanska agencija.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bolesnik hoce da mas uvuce u bolesne price i prazna naglabanja

Srbenda
This comment was minimized by the moderator on the site

НЕК ЈЕ ВЈЕЧНА БРУКА ЦРНЕ ГОРЕ,
НЕК СЕ СУРВА ТУ У СВОЈЕ МОРЕ
НЕК ЈЕ ЦРНА ДА ЦРЊЕ НЕ МОЖЕ
НЕК ЈЕ ГОРА ДА НЕ МОЖЕ ГОРЕ...

Marko@
This comment was minimized by the moderator on the site

A ove patetike...

Miroslav24
This comment was minimized by the moderator on the site

Dobro je kralju još nam samo fali ti da počneš da se pipunišeš, a taman si nas nešto mirio...

Miroslav24
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
29. mart 2025 11:08