Zastava SAD / - N1
27/01/2022 u 07:36 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

SAD upozorava da Sjeverni tok 2 neće napredovati ako Rusija napadne Ukrajinu

Energetski projekt s najvećim podjelama u Evropi osmišljen je da udvostruči količinu gasa iz Rusije direktno u Njemačku, zaobilazeći tradicionalnu tranzitnu državu Ukrajinu

Portparol američkog Stejt depertmenta Ned Prajs izjavio je da gasovod Sjeverni tok 2 između Rusije i Njemačke neće napredovati ako Rusija napadne Ukrajinu.

- Želim biti vrlo jasan: ako Rusija napadne Ukrajinu na ovaj ili onaj način, Sjeverni tok 2 neće krenuti naprijed. Neću ulaziti u pojedinosti. Radićemo s Njemačkom kako bismo obezbjedili da se ne pomakne naprijed -  rekao je Prajs, prenosi N1.

Energetski projekt s najvećim podjelama u Evropi osmišljen je da udvostruči količinu gasa iz Rusije direktno u Njemačku, zaobilazeći tradicionalnu tranzitnu državu Ukrajinu.

Projekt je suočen s otporom unutar Evropske unije, SAD, kao i Ukrajine, jer povećava energetsku zavisnost Evrope od Rusije i uskraćuje ukrajinske naknade za tranzit.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
28. mart 2025 00:20