MKM ponudilo Opštini Budva punu podršku u procesu kandidature / -FOTO: TVITER NALOG MKM
17/10/2022 u 15:17 h
Svetlana ĆetkovićSvetlana Ćetković
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

EK prihvatila kandidaturu Budve za prestonicu kulture 2028. godine

Korak smo bliže jedinstvenoj prilici da kroz novo iskustvo dobijemo različite benefite, prije svega za našu kulturu, ali i turizam, stoji u saopštenju MKM

Ministarstvo kulture i medija (MKM) saopštilo je da će dati punu podršku Opštini Budva u procesu pripreme za kandidaturu za Evropsku prijestonicu kulture.

– Odlične vijesti iz Evropske komisije. Čestitamo Opštini Budva na prihvaćenoj kandidaturi za Evropsku prijestonicu kulture 2028. godine. Korak smo bliže jedinstvenoj prilici da kroz novo iskustvo dobijemo različite benefite, prije svega za našu kulturu, ali i turizam. Ministarstvo kulture i medija će vam dati punu podršku u ovom procesu, kako bi vaša aplikacija u ovom značajnom nadmetanju bila vrijednija – ističe se u saopštenju Ministarstva kulture i medija.

To je reakcija na vijest da je Evropska komisija potvrdila da je prihvatila prijavu kandidature Opštine Budva za Evropsku prijestonicu kulture 2028 godine, koju je pismom ponudio predsjednik Opštine Budva Milo Božović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 03:51