Визуал за догађај / -ЕПК НК 2030
28/02/2026 u 08:36 h
Željko ŠapurićŽeljko Šapurić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Korzo - i opet u krug

Umjetnički događaj "Od pošte do robne", pod geslom "Korzo - i opet u krug", održaće se danas, 28. februara i sjutra, 1. marta u Njegoševoj ulici i na Trgu slobode u Nikšiću

Danas od 16.30 časova Svebor Mihael Jelić, mladi zagrebački violinista, nastupiće kod spomenika narodnom heroju Ljubu Čupiću na nikšićkom trgu. Muzičar i umjetnik je na hrvatskom "Supertalentu" imao nastup koji je regionalna publika dobro zapamtila kroz njegov stil sviranja violine, uz kombinaciju klasične muzike sa live loopingom i elektronskim zvucima. Nakon njega, u ranim večernjim časovima na istom mjestu nastupiće i DJ Shadow Kid.

U nedjelju od 10.30 časova, na platou ispred Robne kuće Nikšićanka, Nikšićani će imati priliku da se druže i uče da voze skejt sa skejterima iz Bosne i Hercegovine. Potom će sa početkom u 12 časova, nastupiti Dječji hor "Zahumlja" na Trgu slobode.

Video materijal snimljen tokom dva dana događaja biće iskorišten za dokumentarni film o nikšićkom korzu - koji priprema Milica Radovanović, mlada lokalna autorka. Iza Radovanović stoje već dva snimljena kratka dokumentarca.

Kompletan projekat događaja, koji objedinjuje film, muziku i likovnu umjetnost, kao i urbanu skejt kulturu - realizuje autorka Milica Radovanović sa aktivistima nikšićke NVO Optimisti.

Finansijsku podršku obezbjeđuje sarajevska Helem Nejse akademija, u okviru čije Talent akademije su Radovanović, Jelić i Kunto bili polaznici. Muzičku produkciju filma realizovaće i ostali učesnici ove akademije.

Takođe, projekat je finansijski i logistički podržala Opština Nikšić u sklopu aktivnosti projekta Nikšić 2030 - Evropska prestonica kulture.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
28. februar 2026 08:37