Kako su naveli, u okviru događaja prezentovaće i novo izdanje knjige „Ustavno pravo" autora prof. dr Mladena Vukčevića, čiji je izdavač Udruženje pravnika.
Na sesiji će govoriti: prof dr Milan Marković - vanredni član CANU, prof. dr Branislav Radulović - u ime izdavača knjige Udruženja pravnika Crne Gore, prof. dr Danilo Ćupić - univerzitetski profesor i recezent knjige, prof. dr Mladen Vukčević - univerzitetski profesor i autor knjige.
- Na 37-moj sesiji Ius Foruma UPCG učesnici sesije predstaviće novu knjigu autora prof. dr Mladena Vukčevića „Ustavno pravo" u izdanju Udruženja pravnika Crne Gore koja, pored opštih pitanja ustavnog prava, sadrži prezentaciju važećin ustavnih rješenja u Crnoj Gori i predstavlja nastavak autorovog naučnog rada iz 2021. godine kada je objavio Komentar Ustava Crne Gore, čiji izdavač je takođe bilo Udruženje pranika Crne Gore- navodi se u saopštenju.
Učesnici sesije, kako su istakli, razmotriće i pitanja ustavnih promjena, insituta „istaknuti pravnik", izbora sudija Ustavnog suda, ustavnog patriotizma i druge teme iz oblasti ustavno-pravne materije.
Sesija će se održati 26.02.2026. godine (četvrtak) u 18.30 h u multimedijalnoj sali KIC Budo Tomović na II spratu u Podgorici i otvorena je za javnost.
- Organizaciom sesija Ius Foruma, koje se organizju u formi dijaloškog foruma Udruženje pravnika ima za cilj da unaprijedi društveni dijalog na temema iz oblasti prava i drugih srodnih disciplina koje su od javnog intresa- zaključuje se u saopštenju.
