28/07/2024 u 17:28 h
D.BD.B

Italija rutinski savladala SAD

Završen je prvi duel Grupe A, u kojoj je i Crna Gora

Vaterpolisti Italije ostvarili su siguran trijumf protiv SAD (12:8), na startu Grupe A Olimpijskog turnira u Parizu.

,,Azuri" su već u prvoj četvrtini stekli dva gola prednosti(4:2). Nakon ravnopravne druge dionice koja je završena 1:1, izabranici Alesandra Kampanje su u trećem kvartalu potpuno dotukli rivala i sa plus pet ušli u završnih osam minuta.

Poslije izuzetno efikasnog finiša utakmice, u kojem su Amerikanci dali gol više (4:3), ipak je utisak da se Italijani nisu mnogo pomučili da dođu do prvih bodova. U pobjedničkoj selekciji sa po dva pogotka istakli su se Frančesko Di Fulvio, Đijanza Tomasu i Mateo Grata. Sa druge strane, Hans Daube sa tri i Maks Irving sa dva gola izdvojili su se u poraženom sastavu

U okviru ove grupe danas su na programu još dva duela, Crna Gora-Hrvatska(16:30), te Grčka-Rumunija od 21:05.

20. septembar 2024 04:45