29/07/2024 u 14:28 h
D.B.D.B.

Balkanski derbi pripao Sloveniji, pobjede Danske i Švedske

Izabranici Uroša Zormana ostali u igri za četvrtfinale

Rukometaši Slovenije pobijedile su Hrvatsku 31:29, u jednom od derbija Grupe A, na Olimpijskim igrama u Parizu. U uvodnoj fazi utakmice Hrvati su imali kontrolu igre i rezultata, te nekoliko puta vodili sa četiri gola prednosti. Ipak, sredinom prvog poluvremena izabranici Uroša Zormana su se uzdigli i vratili u egal, za izjenačenje (13:13) pred odlazak na veliki odmor. Potrajala je neizvjesnost sve do 44. minuta, kada je Slovenija ekspresnom serijom od četiri gola došla do (25:21). Zaprijetio je sastav Dagua Sigursona još jednom, postigavši tri pogotka u nizu, ali više od toga nijesu mogli. Kod pobjedničke selekcije izdvojili su se Blaž Janc sa osam i Aleks Vlah sa sedam golova. U poraženoj reprezentaciji efikasni su bili Ivan Martinović, Mario Šoštarić i Zvonimir Srna sa po pet golova.

U istoj grupi Njemačka je nadigrala Japan 37:26, dok je Švedska u nastavku slomila Španiju i ostvarila prvi trijumf.

Danska je u premijernom susretu druge runde u grupi B uzela mjeru Egiptu i upisala drugu pobjedu.

Rezultati 2. kola:  Grupa A: Japan-Njemačka 26:37, Slovenija-Hrvatska 31:29,  Švedska-Španija 29:26.

Grupa B: Egipat-Danska 27:30, Francuska-Norveška(19:00), Argentina-Mađarska (21:00)

19. septembar 2024 12:04