03/08/2024 u 23:58 h
D.B.D.B.

Pirova pobjeda Srbije za kraj OI

Odbojkaši Srbije ostvarili su prvi i jedini trijumf u Parizu

Muška odbojkaška selekcija Srbije savladala je nakon preokreta Kanadu 3:2(16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16), u trećem kolu grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu. Izabranici Igora Kolakovića još ranije ostali su bez šanse da se nađu u četvrtfinalu, pa je duel sa Kanađanima bio samo formalnost.

Kanada je prva dva seta riješila u svoju korist. Djelovalo je da će okršaj za prestiž brzo biti gotov, ali onda je uslijedilo buđenje Srbije, koja je na razliku osvojila treći i nešto lakše četvrti set. Odlučujući peti set donio je neizjesnu završnicu, u koj su se u igri na razliku ponovo bolje snašli ,,Orlovi".

Ova utakmica ostaće upamćena kao posljednja u reprezentativnoj karijeri Aleksandra Atanasijevića, koji se oprostio sa stilom kao najefikasniji u pobjedničoj ekipi sa 19 poena. Ispratili su ga Marko Ivović sa 17 i Miran Kujundžić sa 14 poena.

U poraženom sastavu najbolji je bio Stiven Timoti Mar sa 28 poena.

05. oktobar 2024 08:20