Traže finansijsku pomoć / -Arhiva
20/03/2023 u 10:27 h
Nataša SpaićNataša Spaić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Bulatović: Vozači nas napuštaju i idu u Puteve

U Putevima je plata vozaču i do 80 odsto veća u odnosu na našu firmu, pa ona iznosi od 800 do 900 eura, a kod nas je minimalna 500 eura, kaže Janko Bulatović iz firme BLT

Autobuski prevoznik BLT zatražiće od Glavnog grada finansijsku pomoć jer nije u mogućnosti da održava autobuske linije koje su mu povjerene zbog manjka vozača. Predstavnik ove firme Janko Bulatović navodi da ih vozači napuštaju i prelaze u preduzeće Puteve kako bi prevozili putnike za mnogo veću platu.

–Osim problema sa kojima se svakodnevno susrijećemo kao što je povećanje cijena nafte, imamo problema sa radnom snagom koju privlači ponuda firme Putevi. U Putevima je plata vozaču i do 80 odsto veća u odnosu na našu firmu. Koliko čujem od vozača koji su nekada radili kod nas, plata u Putevima je od 800 do 900 eura. Kod nas je minimalna 500 eura. Sve zavisi od toga da li ljudi voze inostranstvo. Nijedan vozač ne radi samo gradsku vožnju, ali minimalna plata je 500 eura - rekao je Bulatović.

On navodi da zbog malog broja vozača nema ko da vozi na linijima zbog čega će biti primorani da ih vrate u slučaju da ne dobiju pomoć Glavnog grada.

–Tražićemo da nam se pomogne finansijski. U suprotnom mi ćemo vratiti linije. Linije koje održavano su 1, 1b, 10, 10a i 2/3. Koju ćemo liniju vratiti, vidjećemo. Zamolićemo da razgovaramo sa predstavnicima Sekretarijata za saobraćaj kako bismo našli rješenje - navodi Janko Bulatović.

On dodaje da vozači imaju pravo da biraju i idu gdje im je bolje.

- Pitanje je samo da lik se plata koju daju vozačima u Putevima može dati iz obrtnih sredstava ili će to da plaćaju svi građani. Imamo najavu preduzeća Putevi da će da zapošljavaju još 70 vozača. To znači da će to poremetetiti šire tržište i Cetinja, i Danilovgrada i Nikšića. Ne ulazeći u to da li vozači zaslužuju takvu platu, a sigurno zaslužuju, cijena karte ne dozvoljava da se uveća visina zarade a samim tim ni da se obnovi vozni park. Trenutno je najveći krivac cijena vozne karte i ponuda firme koju je formirao Glavni grad a koja nudi više nego dobre uslove za tržište. Preduzeće Putevi su kupili nove autobuse, a na linijama koje vraćamo nema priliva da bi opravdao osnovne stavke kao što su gorivo, vozač i registracija - navodi Janko Bulatović.

On dodaje da malo novca zarađuju i zbog povlastica koja je Grad obezbijedio za studente i penzionere.

- Moja firma finansira penzionere i studente i zbog tih specijalnih kategorija mi trpimo. I na račun toga ćemo tražiti da nam se obezbijedi neka subvencija jer ako bi mi povećali cijenu autobuske karte socijalnoj kategoriji ugrozili bi njihov standard - poručuje Janko Bulatović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Povecaj platu.

MisterNo
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
30. mart 2025 07:27