Slavlje orlova nakon gola / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANNA SZILAGYI
20/06/2024 u 17:34 h
Slušaj vijest

Remi koji ostavlja u igri i Srbiju i Sloveniju

U balkanskom derbiju 2. kola C grupe Srbija i Slovenija igrali su neriješeno 1:1, pa su nakon ovog remija i jedni i drugi ostali u igri za plasman u nokaut fazu

Izabranici Dragana Stojkovića bili su na ivici ambisa u ovom meču, a spasio ih je Luka Jović golom u petom minutu nadoknade vremena. Uspjeli su „orlovi“ da stignu do boda, možda ga po prikazanom nisu zaslužili, ali su sa ovakvim ishodom sebi sačuvali nadu da mogu dalje. Naravno, šanse ima i Slovenija, koja je će poslednji meč sa Engleskom sačekati sa dva osvojena boda u grupi. Naravno, kompletan rasplet u grupi će zavisiti od večerašnjeg meča između "Gordog Albiona" i Danaca, ali je činjenica da i jedni i drugi mogu dalje. Ni „orlovima“ ni „zmajčekima“ ne bi odgovarala pobjeda Danske nad Engleskom, ali će u svakom slučaju mnogo toga biti jasnije u grupi nakon okončanja tog susreta.

image

Gol Slovenaca na meču sa Srbijom

EPA-EFE-FOTO; EPA/MOHAMED MESSARA

Slovenija je povela u 69. minutu. Mijat Gaćinović je izgubio loptu, Slovenci su istrčali kontru četiri na pet, nijedan igrač Srbije se više nije vratio u odbranu, uslijedio je centaršut na drugu stativu, gde je Karničnik lagano pogodio mrežu.

Kako je vrijeme odmicalo činilo se da će Slovenija uspjeti da sačuva prednost, ali je Srbija bukvalno u poslednjim sekundama meča stigla do remija. Nakon dobro izvedenog kornera, Jović je bio najprisebniji u šesnestercu i loptu glavom poslao u mrežu. Gol za veliko slavlje i produžetak nade u prolaz...

20. jun 2024 17:48