Kejn nastavio golgetersku seriju / -FOTO; EPA
17/12/2023 u 22:01 h

Bajern silan protiv Štutgarta, dva gola Kejna

Bavarci nastavili trku za prvo mjesto sa Leverkuzenom

Trka za prvo mjesto u Bundes ligi se nastavlja. Na pobjedu Leverkuzena, Bajern je odgovorio pobjedom. Bavarci su na svom terenu rutinski savladali Štutgart sa 3:0 i sada uz utakmicu manje imaju 35 bodova na svom kontu. S druge strane, “švabe” su ostale na četvrtom mjestu sa 31 bodom.

Bavarci su do prednosti došli u ranoj fazi meča, tačnije u 2. minutu. Hari Kejn je pogodio na asistenciju Liroja Sanea. Mogao je Bajern i do ubjedljive prednosti na poluvremenu, pošto je u drugom minutu nadoknade Tomas Miler zatresao mrežu, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda, posle reakcije iz VAR sobe.

I u nastavku susreta je ekipa iz Minhena igrala sjajano, a to je rezultiralo novim pogotkom Harija Kejna u 55. minutu. Kapiten reprezentacije Engleske je ispratio udarac glavom Kima i skrenuo loptu u mrežu za 2:0. Konačan rezultat je postavio Kim u 63.minutu.

Frajburg - Keln 2:0 (Gregorič 72, Salai 92)

Bajer (L) - Ajntraht Frankfurt 3:0 (Bonifejs 14, Frimpong 52, Virc 57)

Bajern - Štutgart 3:0 (Kejn 2, 55, Kim 63)

19. maj 2024 18:24