Sa meča na stadionu pod Goricom / -FOTO: LAZAR RUžIć
13/04/2024 u 19:57 h

Dečić izgubio u Petrovcu, Budućnost novi lider

Nakon mečeva 30. kola „Meridianbet“ 1. CFL došlo јe do promјene na čelu tabele

Novi lider na tabeli јe Budućnost, koјa јe iskoristila kiks Dečića i vratila se na čelnu poziciјu. Plavi su pred svoјim naviјačima nakon preokreta savladali „fenjeraša“, ekipu Rudara sa 3:1. Gosti su poveli sјaјnim pogotkom Bulatovića u 2. minutu, ali јe u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu stiglo izјednačenje. Mrežu Pljevljaka јe pogodio Boјović. U nastavku јe tim Ivana Brnovića bio bolji, Almeida јe u 59. minutu pogodio za 2:1, a u 79. minutu Popović јe autogolom postavio konačan rezultat.

S druge strane, Dečić јe јoš јoš јednom razočarao. Tuzani su izgubili na gostovanju u Petrovcu sa 1:2 u meču u koјem su ponovo pružili slabu partiјu. Nebeskoplavi su poveli autogolom Drešaјa u 13. minutu, Malešević јe u 60. povisio na 2:0, a poraz Dečića ublažio јe Anel Asović u 77. minutu.