Rašford strijelac za Junajted / EPA-EFE-FOTO: EPA/ADAM VAUGHAN
14/01/2024 u 19:36 h

Derbi na "Old Trafordu" bez pobjednika

Mančester junajted dva puta vodio, Totenhem stizao i osvojio bod

U derbiju 21. kola Premijer lige, fudbaleri Mančester junajteda i Totenhema remizirali su na „Old Trafordu“ - 2:2. Duel pun uzbuđenja na kojem su postignuta četiri pogotka donio je na kraju neriješen rezultat, kojim su zadovoljniji igrači Totenhema, jer su se dva puta vraćali u život i na kraju osvojili bod.

„Crveni đavoli“ su poveli u 3. minutu golom danskog napadača Rasmusa Hojlunda. Prednost Ten Hagove ekipe nije dugo trajala, jer je Ričarlison iskoristio odličan centaršut iz kornera Pedra Pora i glavom smestio loptu u mrežu Junajteda. Bilo je to u 19. minutu, a u samom finišu prvog dijela Mančester je stigao do nove prednosti. Rašford je lijepim pogotkom doveo svoj tim u vođstvo od 2:1. Konačan rezultat postavljen je u prvom minutu drugog poluvremena. Timo Verner upisao je asistenciju, a Rodrigo Bentankur postigao gol vrijedan boda za Totenhem.

12. maj 2024 14:24