08/04/2024 u 23:10 h
D.K.D.K.

Fratezi u petom minutu nadoknade donio trijumf Interu

Lider Serije A slavio nakon preokreta u Udinama

Inter je u Udinama režirao preokret protiv Udinezea u posljednjoj utakmici 31. runde Serije A, slavio sa 2:1, a gol za pobjedu postigao je Davide Fratezi u petom minutu nadoknade.

"Neroazuri" su još jednom potvrdili da su ove sezone neprikosnoveni i vratili se na plus 14 u odnosu na gradskog rivala Milan.

Izabranici Simone Inzagija su dominirali u prvom poluvremenu, ali su na odmor otišli sa golom minusa. Srpski reprezentaivac Lazar Samaradžić je u 40. minutu srećno pogodio mrežu, iako je želio da proigra nekog od saigrača.

U nastavku Inter je pokazao karakter. U 55. minutu Hakan Čalhanoglu realizovao je penal i izjedanačio, da bi u petom minutu nadoknade Lautaro Martines uzdrmao stativu, a odbijenu loptu Fratezi sproveo u mrežu.

Inter je pred osvajanjem 20. Skudeta i samo je pitanje dana kada će ga proslaviti.