30/03/2024 u 17:46 h
D.K.D.K.

Leverkuzen gubio do 88. minuta, a onda režirao preokret

Tim Ćabija Alonsa ponovo pokazao karakter i pobjednički mentalitet

Bajer Leverkuzen ne može da izgubi ove sezone - do 88. minuta lider Bundeslige gubio je od Hofenhajma na "Baj areni", a onda je u finišu ponovo pokazao pobjednički mentalitet i režirao spektakularan preokret (2:1) za novi trijumf i još jedan veliki korak ka tituli. Uoči De Klasikera u Minhenu, "farmaceuti" imaju plus 13.

Hofenhajm je golom Bajera poveo u 33. minutu i sve do finiša čuvao prednost, a onda su napadi tima Ćabija Alonsa urodili plodom - Robert Andrih na asistenciju Džonatana Taha je postigao gol za izjednačenje u 88, a u prvom minutu nadoknade Patrik Šik kao i nedavno protiv Karabaga u revanšu osmine finala Lige Evrope donio Leverkuzenu pobjedu za delirijum na tribinama. Posljednji poraz Bajer je doživeo 27. maja 2023. godine od Bohuma u posljednjem kolu prošle sezone Bundeslige (3:0). Prošlo je od tada 308 dana.

U ostalim mečevima domaćini nisu slavili. Lajpcig je samo remizirao bez golova sa Majncom i napravio kiks u borbi za plasman u Ligu šampiona, mreže su ostale netaknute i duelu Ajntrahta i Union Berlina, dok su se pobjedama u gostima radovali Frajburg u Menhegladbahu odnosno Volfsburg u Bremenu protiv Verdera.

Rezulati 27. kola: Lajpcig – Majnc 0:0, Leverkuzen – Hofenhajm 2:1 (0:1) (Andrih 88, Šik 90+1 -Bajer 33), Ajntraht – Union Berlin 0:0, Menhengladbah – Frajburg 0:3 (0:1) (Gregorič 7, Rol 47, Doan 58), Verder - Volfsburg (Lakroa 45+4, Majer 84), Bajern – Dortmund (18.30).

17. maj 2024 06:00