06/08/2024 u 23:12 h
D.B.D.B.

Ludogorec, Midtijaland, Lil i Salcburg korak bliže eliti

Prvi mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona nijesu razočarali

Fudbaleri Lila savladali su Fenerbahče 2:1 u prvom duelu treće runde kvalifikacioja za Ligu šampiona.

Na papiru, najuzbudljiviji okršaj večerašnjeg programa, francuski klub otvorio je ranim golom, koji je postigao Tijago Santos u 12. minutu. Mirovale su mreže sve do 80. minuta, kada je izjednačenje istambulskom velikanu donio Irfan Kahveči. Ipak, sa prednošću će u revanš ući Lil, pošto im je u prvom minutu sudijske nadoknade trijumf obezbjedio Edon Žegrova.

Do minimalne pobjede došao je i Ludogorec na gostovanju Karabagu (2:1), dok je identičnim rezultatom Salcburg slavio na svom terenu protiv Tventea. Nešto bezbrižnija će na put u Mađarsku ekipa Midtjilanda, koja je kao domaćin savladala Ferencvaroš (2:0).

Goleadu su u prvom susretu priredili Malmo i PAOK, te remizirali 2:2. Bez pobjednika su završeni i dueli Dinamo Kijev-Rendžers i Sparta Prag-Steaua, u oba je bilo 1:1.