12/02/2023 u 21:50 h
Dan portalDan portal

Menadžer Rendžersa naredio svojim igračima da puste gol

Sve se desilo u meču osmine finala Kupa Škotske protiv Patrik Tislija

Fudbaleri Rendžersa izborili su plasman u četvrtfinale škotskog Kupa nakon što su u osmini finala pobijedili Partik Tistli (3:2).

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su gosti poveli 1:0, imali su i 2:2, ali su "policajci" četiri minute prije kraja postigli gol za pobjedu.

Međutim, više od samog rezultata nakon utakmice se pričalo o potezu menadžera Rendžersa Majkla Bila, koji je svojim igračima naredio da puste suparniku da izjednači (2:2).

Partik Tistli, koji se nalazi na petom mjestu druge škotske lige, poveo je u 35. minuti golom Kevina Holta iz jedanaesterca.

Izjednačio je hrvatski napadač Antonio Čolak u 50. minutu.

U 65. minutu je domaćin imao kazneni udarac, ali Džejms Tavernijer nije bio precizan.

Ipak, rezultat je preokrenuo Malik Tilman u 71. minutu golom koji je izazvao bijes na suprotnoj strani.

Naime, gosti su željeli da vratie Rendžersu jednu loptu izbačenu u aut nakon što se igraču ukazala pomoć.

Tilman je, međutim, nesportski "ukrao" loptu, krenuo u kontru i dao gol.

U gužvi koja je nastala gostujući igrači su 20-godišnjeg američkog vezistu bacili na teren, došlo je do naguravanja, a sudija je jedva smirio situaciju.

Svjestan da je njegov igrač dao gol na nesportski način, menadžer Rangersa je naredio svojim igračima da puste suparnika da izjednači.

Skot Tifoni je krenuo s centra i dao pogodak za (2.2).

Pobjedu Rendžersu donio je Džejms Sands u 86. minutu.

- Bilo bi nepravedno dobiti utakmicu na takav način. Dali smo gol, to je kontroverzno, ali ovaj klub je izgrađen na visokim standardima i želimo najbolje u igri. Napravio sam mnogo grešaka danas što se tiče odabira ekipe, ali to nije bila jedna od njih - kazao je Bil.

20. septembar 2024 01:11