Sa meča u Notingemu / -FOTO: FSS
13/10/2023 u 12:34 h

Mlada selekcija Srbije ponižena u Engleskoj, traže se ostavke

„Orlići“ u meču kvalifikacija za EP poraženi sa 1:9

Jedno od najvećih poniženja u istoriji srpskog fudbala desilo se u četvrtak uveče u Notingemu. Mlada selekcija Srbije (igrači do 21 godine) poražena je od Engleske sa nevjerovatnih 1:9, što je najubjedljiviji poraz jedne selekcije te zemlje od osnivanja.

Mediji u Srbiji, dan nakon utakmice, ovaj rezultat nazivaju epskom i istorijskom blamažom, navodeći činjenicu da bi poraz bio još ubjedljiviji da na golu nije bilo Veljka Ilića, koji je odbranio nekoliko zicera.

Portal “Sport klub” je objavio da Fudbalski savez Srbije nema snage da smijeni direktora mlađih reprezentativnih selekcija Nikolu Lazetića, koji bi trebao prvi da preuzme odgovornost za ovaj debakl. Upravo je na Lazetićev predlog, Izvršni odnor FSS za selektora mlade reprezentacije postavio Dušana Đorđevića.

“Orlići” su na Ostrvu poveli u 27. Minutu golom Lučića, a onda su Englezi počeli da igraju I do vrha napunili mrežu rivala. Na poluvrijeme su otišli sa vođstvom od 3:1, a u nastavku su postigli još šest pogodaka.

15. maj 2024 05:47