05/09/2021 u 22:40 h
ДАН порталДАН портал
i na WhatsUp kanalu

Њемачка и Шпанија убједљиве, Швајцарска зауставила Европског шампиона

Фудбалери Њемачки савладали су Јерменију у Штутгарту са 6:0 у мечу петог кола групе Ј квалификација за Свјетско првенство

Четири гола изабраници Хансија Флика постигли су у првом полувремену. Гнабри је погађао у шестом и 15. минуту, док су Ројс и Вернер били стријелци у 35. и 45. минуту.

На 5:0 повисио је Хофман у 52. минуту, да би коначних 6.0 поставио Адејеми у 91. минуту.

У истој групи Румунија је савладала Лихтенштај са 2:0, док су Исланд и Сјеверна Македонија одиграли 2:2.

Табела: Њемачка 12, Јерменија 10, Румунија 9, Сјеверна Македонија 8, Исланд 4, Лихтенштајн 0.

Шпанија је у оквиру групе Б савладала у Бадахозу Грузију са 4:0. Голове за "Фурију" постизали су Гаја и Солер у 14. и 25, те Торес и Сарабија у 43. 61. минуту.

У оквиру исте групе Грчка је као гост одиграла 1:1 са Косовом.

Табела: Шпанија 10, Шведска 9, Косово 4, Грчка 3, Грузија 1.

Актуелни шампион Европе Италија је на гостовању Швајцарској у Базелу у оквиру групе Ц одиграла 0:0. Италијану су у 53. минуту промашили пенал када је био непрецизан Жоржињо.

У истој групи Бугарска је данас са 1:0 савладала Литванију.

Табела: Италија 11, Швајцарска 7, Бугарска 5, Сјеверна Ирска 4, Литванија 0.

У групи Е Белгија је у Бриселу била боља од Чешке са 3:0. Голове за "Црвене ђаволе" постизали су Лукаку у осмом, Азар у 41. и Салемахерс у 65. минуту.

У оквиру исте групе Велс је данас на гостовању саавладао Бјелорусију са 3:2.

Табела: Белгија 13, Чешка 7, Велс 6, Бјелорусија 3, Естонија 0.

Пољска је у оквиру групе И савладала Сан Марино на гостовању са 7:1. Два гола за Пољаке постигао је Левандовски, а погађали су и Свидерски, Линети и Букса и то три пута.

У истој групи Енглези су раније вечерас надиграли Андору са 4:0, док је Албанија савладала Мађарску са 1:0.

Табела: Енглеска 15, Пољска 10, Албанија 9, Мађарска 7, Андора 3, Сан Марино 0.

17. maj 2024 08:38