”Фењераш” изненадио Дечића / - фото: Дан
19/05/2021 u 22:28 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

ОФК Титоград је и даље жив

Фудбалери са Старог аеродрома у 35. колу Прве Телеком лиге минималним резултатом савладали Дечић и пришли на три бода од претпоследњег Петровца. Будућност славила на прослави титуле. Зета пребринула бриге око опстанка. Један путник за бараж се тражи у троуглу Рудар–Искра–Језеро

Фудбалерима Будућности је прије утакмице са Језером селектор Црне Горе Миодраг Радуловић уручио пехар за првака Прве Телеком лиге за сезону 2020/2021, али се нису опустили у слављу већ су савладали Језеро са 3:2 (3:2) у 35. колу.

Ватрено је било у првом полувремену.

Домаћини су већ до 11. минута водили 3:0.

Голове су постигли Драшко Божовић у 4, Петар Грбић у 10, док је Мелдин Дрешковић у 11. затресао своју мрежу.

Ндуе Муејци у 24. и Војин Павловић у 44. су вратили неизвјесност, али промјене резултата у другом полувремену није било, тако да ће Плављани у последњем колу играти са Искром један од дуела за избјегавање баража.

Резултати

Будућност – Језеро 3:2 (3:2)

Подгорица – Сутјеска 0:4 (0:2)

Искра – Рудар 2:0 (1:0)

Петровац – Зета 0:2 (0:1)

ОФК Титоград – Дечић 1:0 (0:0)

За сада је у зони баража Рудар, против којег је управо Искра прекинула низ од 13 мечева без побједе.

Даниловграђани су на свом стадиону славили погоцима искусних Милана Ђуришића у 8. и Богдана Милића у 89. минуту са 2:0.

Зета је идентичним резултатом славила у Петровцу и пребринула бриге око опстанка.

Стријелци су били Матија Ламбулић у 44. и Иван Вукчевић у 67. минуту.

Сутјеска је на „ДГ арени” декласирала домаћу Подгорицу 4:0 (2:0) и осигурала друго мјесто.

„Жуту подморницу” је начео Милутин Осмајић, головима у 10. и 28. минуту, а „потопили” Алекса Марушић у 57. минуту из једанаестерца и Никола Јањић, два минута касније.

ОФК Титоград је и даље жив.

Клуб са Старог аеродрома је славио први пут након 13 мечева и то против трећепласираног Дечића и приближио се претпоследњем Петровцу на три бода.

Подгоричанима је избјегавање селидбе у нижи ранг такмичења потребна побједа против Сутјеске у Никшићу у последњем колу (уторак), али и пораз „небескоплавих” у Тузима.

Гол наде за шампиона из 2016. године постигао је Марко Рогановић у 65. минуту.

Посао свом бившем клубу је олакшао дефанзивни везни Дечића, Јован Николић, који је искључен у трећем минуту другог полувремена.

Тренутни пласман: Будућност 82, Сутјеска 57, Дечић 53, Подгорица 52, Зета 45, Језеро 44, Искра 43, Рудар 42, Петровац 31, ОФК Титоград 28.

29. septembar 2024 18:18