Sa meča u Madridu / - FOTO: TWITTER/REAL MADRID
26/01/2023 u 23:37 h
DAN portalDAN portal

Real srušio Atletiko na "Bernabeu" nakon produžetaka i otišao u polufinale Kupa kralja

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale španskog Kupa kralja

Real je večeras u četvrtfinalnom meču nadigrao svog najvećeg rivala Atletiko Madrid na "Santjago Bernabeu" sa 3:1 nakon produžetaka. Rezultat u regularnom dijelu bio je 1:1

"Madriđani" su tako ovom pobjedom produbili krizu rezultata svog velikog rivala u ovoj sezoni.

Vođstvo Atletiku donio je Alvaro Morata u 19. minutu i to na asistenciju Noela Moline.

Najveću priliku u prvom dijelu za Real propustio je Eder Militao kada je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

Veliku priliku za Real u nastavku propustio je Karim Benzema u 58. minutu, ali je intervenisao Oblak.

Poravnanje domaćinu donio je Rodrigo golom u 79. minutu.

Atletiko je u 99. minutu ostao sa desetoricom kada je drugi žuti karton dobio crnogorski reprezentativac Stefan Savić.

Domaći su do vođstva stigli golom Karima Benzeme u 104. minutu na dodavanje Vinisijusa Žuniora.

Konačnih 3:1 postavio je upravo Žunior u 121. minutu.

Ranije večeras plasman u polufinale izborio je Atletik Bilbao koji je u gostima nadigrao Valensiju 3:1.

26. april 2024 05:16