Sa meča pod Goricom / - FOTO: FSS
27/03/2023 u 22:40 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Crna Gora poklekla u finišu, Vlahović donio Srbiji trijumf pod Goricom!

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Srbije pod Goricom 2:0 u meču 2. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Izabranici Miodraga Radulovića zabilježili su prvi poraz u kvalifikacijama nakon što su u prvom kolu savladali Bugarsku u gostima 1:0.

Crna Gora je odigrala jako dobro skoro 80 minuta, ali je poklekla u finišu susreta iako je bila ravnopravan rival sa "Orlovima".

Oprezne su obje selekcije bile u prvom poluvremenu i nisu imale puno ofanzivnih akcija.

Veliku priliku Crna Gora propustila je u 20. minutu. Stevan Jovetić je prihvatio loptu nakon greške golmana Vanje Milinković Savića, šutirao, ali se čuvar mreže Srbije iskupio i odbranio.

Srbija je uzvratila u 29. minutu kada je Mitrović šutirao iz okreta, ali pored gola Milana Mijatovića.

U drugom poluvremenu veliku priliku za Crnu Goru propustio je Stevan Jovetić i to u 57. minutu, ali je sjajno intervenisao Vanja Milinković Savić.

Srbija je opasno zaprijetila u 68. minutu kada je Savić spriječio Vlahovića da šutira i zatrese mrežu.

Ipak, gostujuća selekcija povela je u 78. minutu kada je Vlahović pogodio posle centarušuta Mladenovića. Fudbaleri Crne Gore su tražili faul nad Vešovićem prije gola, ali VAR provjera je pokazal drugačije.

Konačnih 2:0 postavio je odlični Vlahović u nadoknadi utakmice nakon jedne kontre Srbije za konačan trijumf "Orlova".

Srbija sada ima maksimalnih šest bodova nakon dva kola, a Crna Gora tri.

Najava

Crna Gora je bila uspješna u prvom kolu savladavši prije tri dana Bugarsku u Razgradu sa 1:0.

I Srbija je stigla do pobjede na startu kvalifikacija i to protiv Litvanije na stadionu "Rajko Mitić".

Stadion pod Goricom je rasprodat za ovaj meč i nema sumnje da nas čeka sjajna atmosfera na najvećem crnogorskom fudbalskom zdanju.

Crna Gora i Srbija su se do sada sastajale dva puta i oba puta je slavila Srbija.

20. april 2024 11:48