02/11/2021 u 22:58 h
Милојко ЋуковићМилојко Ћуковић

Роналдо спасио Јунајтед у Бергаму, Јуве и Бајерн у осмини финала

Вечерас су одиграни мечеви четвртог кола Лиге шампиона у групама Е, Ф, Г и Х

Од 18 сати и 45 идиграна су два дуела. У оквиру групе Х, актуелни шампион Европе Челси надиграо је Малме у гостима са 1:0. Једини погодак за "Плавце" постигао је Хаким Зијеш у 56. минуту.

Јувентус је у Торину био бољи од Зенита са 4:2 обезбиједивши осмину финала. Јуве су до побједе водили Пауло Дибала са два гола у 11. и 56. минуту, док су погађали и Федерико Кјеза у 74. и Алваро Мората у 82. минуту. Први погодак за Зенит је био аутогол Леонарда Бонућија у 26. минуту, да би други постигао Сардар Азмун у 92.

Табела: Јувентус 12, Челси 9, Зенит 3, Малме 0

У грпи Е Бајерн је у Минхену савладао Бенфику са 5:2, уз хет трик Левановског и по један погодак Гнабрија и Санеа, док су за госте погађали Морато и Нуњез. Бајерн је овом побједом осигурао осмину финала.

У истој групи Барселона је голом Ансуа Фатија у 70. минуту савладала Динамо из Кијева у гостима.

Табела: Бајерн 12, Барселона 6, Бенфика 4, Динамо 1

У групи Ф, Аталанта је у Бергаму одиграла 2:2 са Манчестер јунајтедом. Повели су домаћи голом Јосипа Илићића у 12. минуту, да би изједначење Јунајтеду донио Кристијано Роналдо у 45. Ново вођство домаћем тиму обезбиједио је Дуван Запата у 58. минуту. Јунајтед је спасио Роналдо који је у 92. минуту донио свом тиму 2:2.

У тој групи Виљареал је погоцима Капуеа и Данјуме савладао Јанг Бојс пред својим навијачима са 2:0.

Табела: Манчестер јунајтед 7, Виљареал 7, Аталанта 5, Јанг Бојс 3

У оквиру групе Г Волфсбург је пред својим навијачима савладао Салцбург са 2:1. Водили су домаћи голом Бакуа у четвртом минуту, али је пораванње гостима донио Вобер у 30. минуту. Побједу Вуковима обезбиједио је Нмеча поготком у 60. минуту.

У истој групи Лил је као гост савладао Севиљу са 2:1. Голове за француски тим постизали су Давид у 43. и Иконе у 51. минуту. Погодак за Севиљу постигао је Окампос у 15. минуту.

Табела: Салцбург 7, Лил 5, Волфсбург 5, Севиља 3

Група Е

Бајерн Минхен - Бенфика 5:2 (Левандовски 26‘, 61‘, 84‘, Гнабри 32‘, Сане 49‘ - Морато 38‘, Нуњез 75‘)

Динамо Кијев - Барселона 0:1 (Фати 70‘)

Група Ф

Аталанта - Манчестер јунајтед 2:2 (Иличић 12‘, Запата 58‘ - Роналдо 45‘, 92‘)

Виљареал - Јанг Бојс 2:0 (Капуе 36‘, Данјума 89‘)

Група Г

Волфсбург - Салцбург 2:1 (Баку 4‘, Нмеча 60‘ - Вобер 30‘)

Севиља - Лил 1:2 (Окампос 15‘ - Давид 43‘, Иконе 51‘)

Група Х

Малме - Челси 0:1 (Зијеш 56‘)

Јувентус - Зенит 4:2 (Дибала 11‘, 56‘, Кијеза 74‘, Мората 82‘ - Бонући (АГ) 26‘, Азмун 92‘)

Један од најзанимљивијих дуела вечерас се игра у Бергаму гдје Аталанта дочекује Манчестер јунајтед. Актуелни шампион Европе, Челси, игра против Малмеа у гостима, док Барселона гостује Динаму у Кијеву.

26. april 2024 06:30