Sa meča CG - Finska / - FOTO: DEJAN PANIć
26/09/2022 u 22:38 h
DAN portalDAN portal

Igrač manje i čudne sudijske odluke kumovale porazu, Finska bolja od Crne Gore pod Goricom!

Fudbaleri Crne Gore popraženi su večeras pod Goricom 2:0 u meču poslednjeg šestog kola grupe B3 Lige nacija

Izabranici Miodrag Radulovićaovim porazom prepustili su drugo mjesto u grupi večerašpnjem rivalu, a zauzeli su treću poziciju.

Finci su na startu meča imali dobru priliku, a najbolju za našu selekciju propustio je Stevan Jovetić u 13.

Već četiri minuta kasnije ostali smo sa igračema manje kada je. čini se prestrogo, sudija Leteksije dao drugi žuti karton Ćarku Tomaševiću.

Osim njega, žute kartone dobili su Jovetić, Vešović i Vujačić, dok su povrede zaradili Hakšabanović i Radunović.

Sa igračem više Finci su dikirali tempo, ali u prvom poluvremenu nisu uspjeli da zatresu našu mrežu.

Finska je povela već na startu drugog dijela kada je u 47. minutu pogodio Oliver Antman.

Gosti su udvostručili prednost samo šest minuta kasnije kada je pogodio Bnejamin Kalman.

Crna Gora je ostala i bez selektora Miodraga Radulovića sredinom drugog dijela jer je dobio crveni karton zbog prigovora sudiji.

"Sokoli" su u samom finišu propustili tri velike prilike preko Đurđevića, Vukčevića i Camaja.

U drugom duelu grupe Rumunija je u Bukureštu nadigrala Bosnu i Hercegovinu 4:1.

Konačna tabela: BiH 11, Finska 8, Crna Gora 7, Rumunija 7.

Ovom utakmicom izabranici Miodraga Radulovića zatvoriće još jedan ciklus u ovom Uefinom takmičenju.

Meč sa Finskom je ujedno i borba za drugo mjesto u grupi, a "Sokoli" su u boljoj pozciji jer imaju dva boda više.

- Utakmica sa Finskom je posljednja u ovom izdanju Lige nacija i mi želimo da ga završimo na što bolji mogući način, a to je pobjedom koja bi bila korisna iz više razloga. Bilo je dosta psihološkog pražnjenja nakon gostovanja Bosni i Hercegovini, ima nekih ,,mikrotrauma“ kod pojedinaca. Ali, samo maksimalno spremni će igrati. Očekuje nas jedan težak protivnik, koji ima jedan uigran sistem sa formacijom 3-5-2, dugo godina su zajedno. Međutim, optimista sam i siguran sam da će igrači koji sjutra istrče dati sve od sebe da se radujemo, kazao je selektor Miodrag Radulović.

Prvo mjesto i plasman u Ligu A izborila je Bosna i Hercegovina.

27. april 2024 01:54