Sa meča u Skoplju / - FOTO: KK MZT
21/01/2023 u 18:58 h
DAN portalDAN portal

Budućnost drhtala i od MZT-a, ali slavila u Skoplju

Košarkaši Budućnost Volija savladali su MZT u Skoplju sa 90:86 u meču 16. kola regionalne ABA lige

Tim Vladimira Jovanovića odigrao je tri četvrtine dobro protiv fenjeraša, a onda je u samom finišu strahovao za pobjedu.

Budućnost je prvu četvrtinu riješila u svoju korist 20:10, da bi "Plavi" i na poluvremenu imali 10 poena viška, 42:32.

Podgoričani su u trećoj četvrtini podigli prednost i imali plus 17 pred odlučujući period, 65:48.

Domaći tim je dobro ušao u poslednju četvrtinu, brzo istopio prednost, a onda na dva i po kinuta do kraja stigao do poravnanja 76:76.

Ipak, sam finiš meča pripao je timu iz Podgorice, a najviše zahvaljujući trojci Erika Grina koja je presudila i donbijela "Plavima" 10. trijumf, a uz to imaju i šest poraza.

Sa druge strane, skopska ekipa ima samo dva trijumfa i 14 poraza.

Budućnost je do pobjede vodio Trej Bel Hejns sa 22 poena, Erik Grin je imao 18, a Džalil Obrajen 15.

Kod MZT-a se istakao Vojdan Stojanovski sa 20 poena.

18. maj 2024 14:32