Радовић нервозно пратио тијесну побједу / - фото: КСЦГ
16/08/2021 u 21:44 h
ДАН порталДАН портал

Дробњак бржи од сирене

Кошаркаши Црне Горе побједом над Исландом осигурали пласман у квалификације за Свјетско првенство

Кошаракаши Црне Горе изборили су пласман у квалификације за Свјетско првенство.

Изабраници Борка Радовића су у трећем колу претквалификационог турнира у Подгорици савладали Исланд са 82:80, поготком Игора Дробњака у последњој секунди.

Као и у претходна два меча, играли су Црногорци са пуно осцилација.

Након стартних 2:7, домаћи су везали 11 поена (13:7).

Затим су примили седам поена заредом, дозволили ривалу да приђе на 22:23, нешто касније и изједначи.

Филип Баровић је узео ствари у своје руке под оба коша и сам донио предност од шест поена 35:29.

Исланђани нису одустајали од свог стила, односно од шутева ван 6,75, стигли су на 34:35, када је Бошко Радовић затражио тајм-аут.

Селектор Црне Горе је био нервозан, као да је предосјећао шта слиједи.

Успјели су његови изабраници на моменат да дођу до праве игре (41:36), али су у финишу друге четвртине потпуно пали.

Нису одлични Дино Радончић (убацио 13 поена у првом полувремену) и Баровић могли сами, па су гости серијом 15:0 дошли до двоцифрене предности (51:41) у другом минуту трећег квартала.

Имали су кошаркаши из земље гејзира и вулкана и 14 поена вишка средином треће дионице (62:48).

Коначно је након тога услиједила позитивна амплитуда „црвених”, који су серијом 10:0 пришли на минус четири (58:62).

Међутим, као и у претходој четвртини, финиш је припао Исланђанима, који су везали шест поена и стекли залиху од десет поена пред последњих 10 минута (71:61).

Услиједио је нови црвени талас за 68:71.

Потом су Црногорци дозволили Исланђанима да у једном нападу убиљеже три офанзивна скока, крену у нову серију и на шест минута и 21 секунд до краја поново стекну опипљиву предност од осам поена (77:69).

По ко зна који пут до сада, када је било најпотребније на сцену је ступио Никола Ивановић, који до тада није постигао ни један поен.

Џони је постигао шест поена у финишу, прикључили су се и остали, па су домаћи серијом 9:2 пришли на минус један, два и по минута прије краја (78:79).

Била је то најава узбудљивог финиша.

Оба тима су много гријешила у нападу, жељећи да што прије стигну до поена.

Клинасон је погодио само једно бацање за 78:80, а Никола Ивановић оба за изједначење 80:80.

Исланд је кренуо у напад за побједу, али није поентирао, да би Дробњак из контре флоутером у послењој секунди донио Црној Гори побједу.

Радончић је био најефикаснији у редовима „црвених” са 19 поена, Марко Тодоровић је убаци два мање, Баровић је убацио 15, а двоцифрен је био и херој Дробњак са 11.

Код Исланда је Триги Хилнасон убацио 21 поен, Елвар Фридрискон и Аегир Стеинарсон су имали по 15, а Карл Јонсон 14 поена.

Црна Гора у сриједу игра последњи меч „балона” у „Бемакс арени” против Данске.

17. maj 2024 06:02