Druga pobjeda ”crvenih” / -FOTO: FIBA
10/08/2024 u 18:53 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Kadeti upisali drugu pobjedu u Skoplju

Crnogorska košarkaška reprezentacija u trećem kolu Evropskog prvenstva B divizije savladala Češku rezultatom 79:53

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je danas Češku 79:53, u trećem kolu Evropskog prvenstva B divizije u Skoplju.

To je drugi trijumf crnogorskih kadeta u B grupi, nakon što su na startu slavili i protiv Islanda, a upisali su i poraz od Holandije.

Crnogorski košarkaši su dvocifrenu prednost stekli su u drugoj četvrtini (27:16), dok je razlika na polovini meča iznosila 14 poena (39:25). Izabranici selektora Demira Kalića prednost su u 25. minutu povisili na 23 poena (50:27) i praktično već tada riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Maksim Brnović sa 20, dok je Đorđe Đukanović meč završio sa po 17 poena i skokova. Dvocifren poenterski učinak imali su i Vuk Ivelja sa 15 i Jakša Mićković sa 14 poena.

Naredni meč Crna Gora igraće u ponedjeljak (13.30) protiv Kipra.