Filip Sekulović / - FOTO: KBSCG
15/11/2022 u 17:02 h
DAN portalDAN portal

Filip Sekulović obezbijedio medalju na EP

Crnogorski kik bokser Filip Sekulović plasirao se u polufinale i obezbiejdio prvu medalju za Crnu Goru na seniorskom Evropskom prvenstvu u Antaliji

On je danas u četvrtfinalnom meču discipline lou kik, u kategoriji do 86 kilograma, prekidom u trećoj rundi pobijedio Poljaka Rafaela Kaminskog.

Protivnik u borbi za finale kik bokseru Budućnosti biće prvi nosilac Hristov Kalaidžiev iz Bugarske.

Bez polufinala i medalje nastup su završili Mihailo Ćulafić i Anastazija Petrović.

Ćulafić je u četvrtfinalu (disciplana K1, kategorija do 86) izgubio od Vita Košara iz Hrvatske 3:0, dok je Petrović jednoglasnom odlukom sudija poražena od Poljakinje Martine Kirčinjske.

Na startu takmičenja eliminisani su juče Nemanja Čađenović (lou kik, do 71) i Lazar Klikovac (K1, do 81).

14. maj 2024 20:34