Abazović je, kako je saopšteno iz njegovog kabineta, priredio prijem za Berišaj i istakao da mu je čast i zadovoljstvo ugostiti juniorsku šampionku svijeta.
- Vlada Crne Gore pozdravlja uspjehe naših sportista, izdižući sport iznad dnevne politike - rekao je Abazović.
Prema njegovim riječima, minimum što država može da uradi jeste da prepozna i cijeni vrhunske rezultate sportista iz Crne Gore.
Abazović je istakao da se iskreno nada da će Berišaj osvojiti medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.
Ministar sporta i mladih Vasilije Lalošević naznačio je da Berišaj ima, kako je rekao, x faktor koji će je odvesti u neslućene sportske visine.
On je naveo da će današnji prijem kod Abazovića javnosti skrenuti pažnju na ovu borilačku vještinu.
- Lalošević je naznačio da će u narednim danima sa predstavnicima Crnogorskog olimpijskog komiteta voditi razgovor o tome da Berišaj dobije status perspektivnog sportiste - kaže se u saopštenju.
Kako se dodaje, to će joj omogućiti da bude nosilac godišnje stipendije, kao značajnog posticaja u pripremama za Olimpijske igre.
Lalošević je naveo da će od 1. januara tekvondo kao olimpijski sport napredovati u kategorizaciji i preći u drugu kategoriju sportova.
Predsjednik Tekvondo saveza Predrag Drecun kazao je da je Berišaj na nedavno završenom Svjetskom prvenstvu u Sofiji postigla izuzetan uspjeh u koji su ugrađene godine njenog rada i truda, ali i odricanja porodice i stručnog tima na čelu sa trenerom Nikolom Gegaj.
On je naveo da tekvondo ima ogroman potencijal za razvoj u Crnoj Gori, napominjući da je za dalji razvoj neophodna značajna institucionalna podrška.
Kako je dodao, uz Berišaj, Crna Gora imajoš nekoliko konkurenata za postizanje olimpijske norme.
Tokom prijema razgovaralo se o potrebi izmjene Zakona o sportu i potrebi drugih zakonskih izmjena koje treba da donesu mnoge benefite sportskim organizacijama i klubovima, ali i problemima u funkcionisanju, kao i slaboj medijskoj zastupljenosti tekvondoa u Crnoj Gori.