/ -FOTO: RSCG
07/08/2023 u 19:54 h

Pobjeda crnogorskih kadeta nad Meksikom

Crveni slavili sa 28:27 u meču za razigravanje od 17. do 23. mjesta

Crna Gora je ostvarila pobjedu na startu borbi za plasman od 17. do 32. mjesta na Svjetskom prvenstvu za igrače do 19 godina u Hrvatskoj. Generacija trenera Draška Mrvaljevića savladala je Meksiko sa 28:27 u duelu koji je odlučen u uzbudljivoj završnici. U posljednjih pet minuta ušlo se sa neriješenim rezultatom (24:24), ali su crveni sa tri vezana gola (dva Bakića i jedan Feke), u 57. minutu stigli je do nedostižna tri gola prednosti – 27:24.

Milorad Bakić je bio najefikasniji sa šest golova, dok su Darko Đurković, Andrija Radovanović i Filip Gazdić postigli po pet. Lazar Sredanović je upisao devet, a Savo Vujović šest odbrana.

Crna Gora sjutra od 15.30 sati igrati protiv Čilea, a ukoliko trijumfuje boriće se za plasman od 17. do 20. mjesta.

17. maj 2024 12:31