23/06/2024 u 15:01 h
Todor BrajkovićTodor Brajković
i na WhatsUp kanalu

Šakira Ričardson istrčala najbolji rezultat ove godine

Američka atletičarka se plasirala na Olimijske igre u Parizu, pošto je pobijedila u državnim kvalifikacijama u trci na 100 metara u Judžinu sa rezultatom 10,71 sekund, što je najbolje vrijeme na svijetu u toj disciplini ove godine

Američka atletičarka Šakari Ričardson plasirala se danas na Olimijske igre u Parizu, pošto je pobijedila u državnim kvalifikacijama u trci na 100 metara u Judžinu.

Ričardson je pobijedila rezultatom 10,71 sekund, što je najbolje vrijeme na svijetu u toj disciplini ove godine.

Ona je bila i prije tri godine izborila nastup na Igrama u Tokiju na 100 metara, ali se nije takmičila pošto su njeni doping rezultati bili pozitivni na marihuanu.

Ona je prošle godine osvojila zlato na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti rekordom šampionata od 10,65 sekundi, što je bila njena prva velika medalja.

Drugo mjesto na državnim kvalifikacijama zauzela je Melisa Džeferson sa 10,80 sekundi, a treća je bila Tvaniša Teri sa 10,89 i one će takođe učestvovati na Igrama u Parizu.

29. jun 2024 08:38