Uzbekistan lak plijen za ”crvene” / -FOTO: IHF /KOLEKTIFFIMAGES
19/06/2024 u 20:46 h
D.K.D.K.

Ubjedljiv trijumf juniorki Crne Gore na otvaranju SP

U strijelce su upisalo čak 13 igračica, Anđela Milošević je bila najefikasnija sa devet golova

Očekivana i rutinska pobjeda ženske juniorske rukometne reprezentacije Crne Gore na otvaranju Svjetskog prvenstva za igračice do 20 godina u Sjevernoj Makedoniji.

Generacija koju predvodi trener Igor Marković savladala je Uzbekistan (48:32) u Skoplju i na pravi način počela nastup na planetarnoj smotri.

"Crvene" su sredinom prvog poluvremena došle do značajnije prednosti, pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena (23:11), pa je u nastavku bilo prilike da trener Marković pruži šansu velikom broju igračica.

U strijelce su upisalo čak 13 igračica, Anđela Milošević je bila najefikasnija sa devet golova, dok su Jelena Vukčević i Nikolina Marković postigle po sedam.

Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Marija Marsenić koja je upisala 16 odbrana.

Crna Gora će naredni meč odigrati u petak (11.15 sati) protiv Gvineje, a dan kasnije na programu je najvažniji meč u grupnoj fazi i to protiv Portugala.