Crnogorski vaterpolisti / - FOTO: LASZLO BALOGH
10/09/2022 u 15:08 h
DAN portalDAN portal

"Ajkulama" sedmo mjesto na prvenstvu Evrope i viza za šampionat svijeta!

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Gruziju 14:11 u meču za sedmu poziciju na Evropskom šampionatu u Splitu

Izabranici Vladimira Gojkovića odigrali su siguran meč i na kraju zasluženo slavili.

Dosta golova viđeno je u prvom periodu koji je Crna Gora dobila rezultatom 6:4.

Naša selekcija uspjela je da uveća prednost u drugom periodu, pa je rezultat na poluvremenu bio 8:5.

Dobro je Crna Gora odigrala i treći period u kome je uvećela vođstvo i pred odlučujuću četvrtinu vodila 12.8.

Rutinski je naša selekcija odigrala i poslednju četvrtinu i na kraju stigla do sigurne pobjede.

Ovop pobjedom izborena je i viza za Svjetsko prvenstvo.

Najava

Izabranicima Vladimira Gojkovića ovaj meč je izuzetno važan jer bi osvajanje sedmog mjesta značilo i plasman na Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora je prije dva dana poražena od Grčke i na taj način izgubila šanse da se bori za petu poziciju.

Što se tiče Gruzina, Crna Gora ih je već dobila u grupnoj fazi, pa i u ovaj susret ulazi kao favorit.

05. oktobar 2024 20:36