Ватерполисти Црне Горе / - Фото: Крсто Вуловић
21/06/2022 u 22:05 h
ДАН порталДАН портал

"Ајкуле" осјетиле снагу Мађарске, пораз на старту СП!

Ватерполисти Црне Горе поражени су у Будимпешти од Мађарске на старту Свјетског шампионата

"Ајкуле" су у првом колу групе А изгубиле од домаћина првенства резултатом 12:8.

Наша селекција одиграла је доста добро прво полувријеме, али еј у наставку квалитет фаворизованог ривала допао до изражаја.

Велика борба одвијала се у првој четвртини која је завршена резултатом 3:3.

Црна Гора је повела на старту треће четвртине 4:3, али су домаћини брзо преокренули и водили на полувремену 6:4.

Мађари су много боље изгледали у трећој четвртини у којој су у једном моменту водили 9:4, Наша селекција је смањила на 9:6 пред одлучујући период.

Стигла је Црна Гора до минус два (9:7) у последњем периоду, али су домаћи опет додали гас и стигли до сигурне побједе.

"Ајкуле" ће у другом колу у четвртак увече играти против Грузије.

Изабраници Владимира Гојковића на старту шампионата у Будимпешти имају најтежег могућег ривала.

Неколико кадровских проблема и веома јака Мађарска биће најтежа могућа препрека за нашу репрезентацију.