Iga Švjontek / -FOTO: US OPEN FACEBOOK
27/08/2024 u 20:26 h
D.B.D.B.

Iga Švjontek u drugom kolu Ju-Es open-a

Ne blistavo, ali dovoljno dobro izdanje poljske teniserke na startu njujorškog grend slema

Prva igračica svijeta Iga Švjontek plasirala se u drugu rundu Otvorenog prvenstva SAD-a. Poljakinja je pohod na šesti grend slem trofej počela trijumfom nad Ruskinjom Kamilom Rahimovom 2:0(6:4, 7:6(8:6)).

Šampionka Ju-Es open-a iz 2022. godine u prvom setu je sa dva napravljena brejka brzo stekla vođstvo 4:0. Dozvolila je nakon toga protivnici da joj jednom oduzme servis, ali je rutinski završila prvi dio igre u svoju korist.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u drugom setu. Najprije je Švjontek imala servis za meč pri rezultatu 5:4, ali je propustila tu šansu da završi posao oko prolaska dalje.

Zatim je u taj-brejku 22-godišnja predstavnica Rusije imala tri set lopte za izjednačenje na 1:1. Međutim, nije uspjela, pošto joj se evidentno stegla ruka, pa je Švjontek u šampionskom maniru načinila preokret i slavila.

U drugom kolu će četvorostruka osvajačica Roland Garosa igrati sa Japankom Enom Šibaharovom.

Učešće na "Flešing Medouzu" završila je 11. tenierka svijeta, Amerikanka Danijel Kolins koju je porazila sunarodnica Karolajn Dolhajd 2:1(1:6, 7:5, 6:4).

14. septembar 2024 15:03